Суперечки за охорону Укргазвидобування вирішено на «іншому» рівні
Охранный рынок
Охранный рынок
Поделиться

25 Мая 2016

Галузь приватної охорони намагаэться оскаржити найближчим часом у судовому порядку Постанову Кабміну № 937
Ще в минулому році ми публікували матеріали про те, як працює система безпеки на газодобувних підприємствах України і чому стратегічні об'єкти країни опинилися під загрозою. Тоді мова йшла про тендер, у якому переможцем виявилася компанія, яка отримала право забезпечувати комплексну охорону стратегічних об'єктів газодобувного підприємства, не має ні необхідного досвіду, ні рухомих одиниць техніки, ні кадрового ресурсу.

Чиновники, відповідальні за проведення конкурсу, не тільки знехтували вимогами Закону України «Про здійснення державних закупівель», а й завдали бюджету країни збитку на десятки мільйонів гривень. А що ж зараз?

Зараз ПАТ "Укргазвидобування" перейшло під охорону взагалі до ДСО на законній підставі, за Постановою Кабміну.

Коментар "Право на охорону" на постанову Кабінету Міністрів від 11.11.2015 № 937 "Про затвердження переліку об'єктів державної та інших форм власності, охорона нерухомого майна яких здійснюється виключно органами поліції охорони на договірних засадах", виявився дуже допетним та обгрунтованим. Далі сам коментар.

Кабінетом Міністрів без опрацювання з Міністерством юстиції, Міністерством фінансів, Міністерством економіки, Державною регуляторною службою, погодження Антимонопольного комітету постановою від 11.11.2015 № 937 затверджено перелік об'єктів державної та інших форм власності, охорона нерухомого майна яких здійснюється виключно органами поліції охорони на договірних засадах. До переліку включено 72 підприємства та організації.

Назва постанови Уряду дозволяє включати в перелік окрім державних ще й приватні об’єкти власності, що не входить до компетенції Уряду.

Легалізацію вказаного переліку з відвертими процедурними порушеннями, вірогідно, обумовлено необхідністю включення до нього окремих об'єктів, які при дотриманні передбачених законодавчими актами процедур за жодних обставин не було б включено. Наприклад, підприємства, які охороняються підрозділами відомчої охорони або власними службами безпеки на підставі спеціального законодавства, до яких відносяться Державне підприємство водних шляхів "Укрводшлях", Українське державне підприємство поштового зв'язку "Укрпошта", ПАТ "Державний ощадний банк України", підприємства нафтогазового комплексу.

Cумнівна доцільність в поліцейській охороні таких суб’єктів господарювання як Державне підприємство "Артемсіль", Державне підприємство "Підприємство із забезпечення нафтопродуктами", ПАТ "Укргазвидобування", Державна іпотечна установа, Державне підприємство Український державний центр залізничних рефрижераторних перевезень "Укррефтранс", Державне підприємство спиртової та лікеро-горілчаної промисловості "Укрспирт". Вказані підприємства стратегічні, але для економіки держави, а не з метою забезпечення їх фізичної безпеки/охорони. І це найголовніша помилка розробників під час формування переліку.

Наділення поліції охорони повноваженнями на охорону 11 морських портів прямо суперечить вимогам Закону України “Про морські порти”, зокрема, статті 10 згідно якої контроль за встановленим режимом перебування і переміщення в межах морського порту здійснюють служби морської безпеки, загони охорони морського порту.

В загальних рисах, це ж стосується і примушення суб’єктів господарювання до поліцейської охорони магістральних трубопроводів, які входять в сферу управління низки включених до переліку підприємств. Водночас відповідно до статті 19 Закону “Про трубопровідний транспорт” охорона об'єктів магістрального трубопровідного транспорту здійснюється спеціальними відомчими підрозділами цих підприємств.

Поряд з цим практичне виконання постанови КМУ № 937 замовниками охоронних послуг, що потрапили до вказаного переліку, не передбачається можливим з огляду на відсутність в Законі “Про здійснення державних закупівель” норми (в статті 2 “Сфера застосування Закону”),  за якої процедури закупівлі за державні кошти, передбачені вказаним Законом, могли б не застосовуватись.

За цих обставин, замовник, що здійснює закупівлю охоронних послуг за державні кошти, незважаючи на прийнятий Урядом підзаконний акт, в першу чергу змушений виконувати Закон “Про здійснення державних закупівель”, зокрема, у частині проведення конкурсних торгів, за результатами яких визначається переможець торгів – виконавець охоронних послуг.

Також, прослідковується, що головним критерієм формування оновленого переліку, у порівнянні з переліком, затвердженим постановою Кабінету Міністрів від 10.08.1993 № 615, було наявність у суб'єктів господарювання коштів для створення джерела покриття на грошове забезпечення працівників поліції охорони, що суттєво збільшується у порівнянні з працівниками міліції охорони. У зв’язку з цим до оновленого переліку не увійшли організації, що фінансуються за рахунок державного та місцевих бюджетів, зокрема, музеї загальнодержавного значення, органи державної влади тощо.

Прийняття постанови № 937, фактично на заміну Переліку, затвердженому постановою КМУ від 10.08.1993 № 615, це чергове, інспіроване намагання, направлене на створення монополії на певному сегменті ринку охоронних послуг в особі ДСО (поліції охорони).

Ураховуючи, що постанова КМУ від 11.11.2015 № 937 прийнята з численними процедурними порушеннями, а головне, з перевищенням наданих Уряду повноважень, існує ймовірність її оскарження найближчим часом у судовому порядку замовниками, включеними до переліку.

 Источник: Security.ua
Вернуться в раздел
Материалы по теме:
Комментарии:
Вход на сайт:
Восстановление пароля
Вы не робот?
поменять
картинку
Введите свой адрес электронной почты или номер телефона, указанный при регистрации. Затем нажмите кнопку "Восстановить".
отмена
Подтверждение номера телефона
Мы отправили на ваш номер телефона СМС с кодом подтверждения. Пожалуйста, введите данный код в поле ниже и нажмите кнопку «Подтвердить»
Восстановление пароля
На ваш адрес электронной почты мы выслали код подтверждения, введите этот код в поле ниже, введите новый пароль, его подтверждение и нажмите кнопку «Установить пароль». Код подтверждения действителен в течение 10 мин.
На ваш номер телефона мы отправили SMS с кодом подтверждения, введите этот код в поле ниже, введите новый пароль, его подтверждение и нажмите кнопку «Установить пароль». Код подтверждения действителен в течение 10 мин.
отмена
Регистрация успешно завершена!

Данная страница будет
обновлена через 1 сек.

обновить страницу

Авторизация прошла успешно!

Данная страница будет
обновлена через 1 сек.

обновить страницу

Пароль успешно изменен!

Данная страница будет
обновлена через 1 сек.

обновить страницу

Неизвестная ошибка!

Произошла неизвестная ошибка.
Обновите страницу и попробуйте заново!

обновить страницу

 Авторизация  |  Регистрация